Kurs obsługi kombajnów – atrakcyjna szansa na pracę w sezonie

Każdego roku wraz z nadejściem okresu żniwnego w naszym kraju, na wielu portalach z ogłoszeniami o pracy, można znaleźć oferty na stanowisko kombajnisty. Jak pokazują ostatnie lata wzmożony popyt na operatorów kombajnów sprawia, że stawki wynagrodzenia w tym zawodzie prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Według badań przeprowadzonych przez portal HowMany wśród 158 respondentów kwota, jaką otrzymują kombajniści za swoją pracę wynosi średnio 4000 złotych brutto. Atrakcyjność wynagrodzeń w tym zawodzie sprawia, że jest to niezwykle efektowny sposób na podreperowanie domowego budżetu w sezonie.


  • Jak zostać kombajnistą?

    Według przepisów Prawo o Ruchu Drogowym do prowadzenia kombajnu wystarczy posiadać jedynie prawo jazdy kategorii B lub T. Jednak jak pokazuje praktyka, coraz częściej pracodawcy wymagają od kombajnistów posiadania także kursu obsługi kombajnów. Wszystko za sprawą tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często odmawiają wypłat odszkodowania w razie spowodowania wypadku, w przypadkach, kiedy maszyną kierowała osoba nieposiadająca zaświadczenia o odbyciu wyżej wymienionego kursu. Także sami dealerzy maszyn rolniczych, tym samym warunkiem obostrzają warunki napraw gwarancyjnych. Dlatego też, jeśli planujesz zacząć zarabiać jako kombajnista, niemal pewne jest to, że będziesz musiał wykonać kurs na operatora kombajnów zbożowych.


  • Jak wygląda kurs na operatora kombajnów zbożowych?

    Przede wszystkim do kursu mogą przystąpić osoby, które ukończyły 18 rok życia, a także posiadają wykształcenie co najmniej podstawowe. Dodatkowo wymagane jest także posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami z kategorii B lub T, jeżeli chcemy poruszać się po drogach publicznych.

    Sam kurs składa się z dwóch części. Obejmuje on zajęcia teoretyczne, pozwalające zapoznać się z budową maszyn rolniczych, które będą obsługiwane. Jak także zajęcia praktyczne. Całość kursu zakończona jest egzaminem, którego pozytywny wynik pozwala na wydanie stosownych uprawnień dla jego uczestników. Dzięki tego typu kursom nie tylko rolnicy mają szansę na zdobycie niezbędnych kwalifikacji, pozwalających na bezproblemową i bezpieczną pracę kombajnem w czasie zbiorów.


Dla osób posiadających uprawnienia na kombajn mamy atrakcyjną oferte kursów na wóżki widłowe w naszej filii we Wrocławiu. Posiadamy tak swoją halę treningową i wszystkie ordzaje wózków bez limitu godzin dla naszych kursantów.

Jeśli kurs z obsługi pilarek – to tylko u nas!

Kursy na piły i pilarki

Jesteśmy jedną z nielicznych firm prowadzących kursy z zakresu obsługi transportu bliskiego, która umożliwia również zrobienie kursu na pilarki. Dlatego warto zadzwonić do nas i zapytać o to wyjątkowo atrakcyjne szkolenie.

- mamy ogromne doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i prowadzeniu kursantów,
- zaufało nam już tysiące kursantów z całej Polski – większość z nich po krótkim czasie znalazła atrakcyjną pracę,
- nasze filie znajdują się w trzech dużych miastach Polski: w Łodzi, Warszawie i Gdańsku,
- pracujemy od poniedziałku do soboty w godzinach 9-20. Godziny szkoleń dostosowujemy do naszych kursantów,
- wydajemy uprawnienia w języku polskim i angielskim.
Uprawnienia na wózki widłowe i inne urządzenia transportu bliskiego.